با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1397/12/14

راهنمای آموزشی استفاده از دزدگیر کلاسیک  Z4

راهنمای آموزشی استفاده از دزدگیر کلاسیک Z4

1397/12/14

این آموزش در خصوص استفاده عمومی از دستگاه دزدگیر کلاسیک میباشد. در این آموزش زون هاي بي سيم، حفاظت مضاعف، خروجي گزارش و نمونه پيام ها و همينطور حذف خودکار زون ها را بررسي خواهند شد.


در این آموزش از کلیدهای روی ریموت کنترل استفاده می‌شود. کلیدهای روی ریموت مطابق شکل زیر توسط حروف A، B، C، D و E نامگذاری شده اند.

دستگاه دارای سه حالت فعال  (ARM)، غیر فعال (DISARM) و نیمه فعال (PARTSET) می‌باشد، که در ادامه به شرح داده می شود:

 

فعال (ARM) :

بافشار دکمه  B  ریموت، دستگاه با یک تک آژیر (یک بیپ طولانی که از بلندگوی داخلی پخش می‌شود فعال می‌شود). چراغ ARM جهت نشان دادن فعال بودن دستگاه روشن خواهد شد. در این حالت تمامی زون‌ها فعال هستند. با فشار مجدد دکمه ریموت آژیر اضطراری به صورت لحظه‌ای فعال خواهد شد.

 

غیرفعال(DISARM) :

 با فشار دادن دگمه‌یA    ریموت، دستگاه با دو تک آژیر غیرفعال می‌شود. اگر در زمان فعال بودن دستگاه آلارم داشته باشد، دستگاه این موضوع را با یک تک آژیر اضافه اعلام خواهد کرد. در حالت غیر فعال اگر زون ۴ در حالت ۲۴ ساعته قرار داشته باشد، در صورت تحریک آن، دستگاه یکبار آلارم می‌دهد. در این حالت با فشار دکمه A  ریموت، آلارم قطع خواهد شد و آن زون نیز غیرفعال خواهد شد. برای فعال شدن آن زون کافیست دستگاه یکبار فعال و سپس غیرفعال شود.

 

نیمه فعال (PARTSET) :

 با فشار دادن دکمهD   دستگاه با یک بیپ کوتاه (فقط از طریق بلندگوی داخلی) نیمه‌فعال می‌شود، در این حالت تنها زون‌های ۱ و ۲ فعال خواهند بود. اگر زون ۴ در حالت ۲۴ ساعته قرار داشته باشد، در این وضعیت نیز فعال خواهد بود. چراغ ARM در این حالت به شکل  چشمک‌زن درخواهد آمد.

 

دینگ دانگ CHIME :

   زون1 (Z1) می‌تواند دارای حالت دینگ دانگ باشد، در این حالت با تحریک شدن زون ۱ دستگاه یک صدای دینگ دانگ پخش می‌کند. کاربر می‌تواند در هر زمان که بخواهد با استفاده از روش زیر این ویژگی را فعال یا غیرفعال نماید:

دستگاه خود را درحالت غیرفعال قرار بدهید.

دکمه‌های B و D  یکی از ریموت‌ها را به صورت همزمان برای یک لحظه فشار دهید.

پخش یک دینگ دانگ نشان دهنده فعال شدن این حالت CHIME است و پخش دو صدای دینگ دانگ نشان دهنده غیرفعال شدن CHIME خواهد بود.

 

راهنمای چراغ‌های دستگاه

راهنمای چراغ‌های دستگاه

 

چراغ پاور دستگاه:

روشن بودن این چراغ نشان دهنده متصل بودن برق شهر می‌باشد.

 چراغ ARM (آرم):

1.در حالت غیر فعال DISARM این چراغ خاموش است.

   2.در حالت فعال ARM این چراغ روشن است.

3.در حالت نیمه‌فعال  این چراغ روشن است (PART SET)این چراغ به صورت چشمک زن است.

چراغ ALARM (آلارم):

 این چراغ در هنگام فعال شدن آژیر روشن خواهد شد. پس از اتمام مدت زمان آژیر یا غیرفعال شدن دستگاه، این چراغ به صورت چشمک‌زن روشن خواهد بود، تا وقوع آلارم را به اطلاع کاربر برساند.

چراغ‌های ZONE:

 در حالت غیرفعال(DIARM) با تحریک هر منطقه (باز شدن مدار مربوط به آن) چراغ زون مربوط به آن منطقه روشن خواهد شد و با رفع تحریک چراغ خاموش خواهد شد. ولی اگر دستگاه در حالت فعال باشد، در صورت تحریک هر زون، چراغ مربوط به آن زون روشن شده و روشن باقی خواهد ماند، حتی با غیرفعال شدن دستگاه نیز این چراغ روشن خواهد ماند تا مسیر تحریک را برای کاربر مشخص نماید ( در این حالت چراغALARM به صورت چشمک زن خواهد بود. برای پاک شدن حافظه‌ی آلارم کافی است که دستگاه را یک بار روشن و خاموش شود.


مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top