با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1398/05/01

تکنولوژی تشخیص چهره و کاربرد آن

تکنولوژی تشخیص چهره و کاربرد آن

1398/05/01

تشخیص چهره با دوربین های دیجیتال تعبیه شده در دستگاه های گوناگون، نیز مانند روش‌های تشخیص اثر انگشت و قرنیه چشم، از جمله متد های تشخیص هویت افراد است. این روش به روزترین روش شناسایی هویت افراد بوده و کمترین میزان تاخیر در شناسایی افراد را دارد.


جزئیات منحصربفرد صورت، در تکنولوژی تشخیص چهره FRT، با ایجاد الگوی چهره توسط 80 نقطه در صورت، مورد بررسی قرار می گیرد. این جزئیات شامل حالت صورت، فرم چانه، فاصله چشم ها، عمق حدقه چشم و طول بینی می باشد.

موارد بررسی شده پس از جمع بندی توسط سیستم، در پایگاه داده با تصاویر ثبت شده پیشین مورد مقایسه قرار می‌گیرد تا شخصی که روبروی دوربین قرار دارد را تشخیص دهد.

بطور مختصر، نرم افزار تشخیص چهره توسط الگوریتم های امنیتی CCTV، پس از تطبیق تصویردریافتی با یکی از تصاویر موجود در پایگاه داده، پیامی مبنی بر تشخیص چهره فرد ارائه می دهد.

این تکنولوژی، به عنوان روشی بی نظیر برای تشخیص خریداران، سودجویان و یا حتی افراد VIP که با توجه به سیاست های اماکن و فروشگاه های گوناگون نیاز به توجه بیشتری دارند، به کار گرفته می شود.

عملکرد تکنولوژی تشخیص چهره:

الگوریتم تشخیص چهره شامل مراحل زیر می باشد:

  1. ثبت تصویر
  2. استخراج جزئیات تصویر
  3. مقایسه جزئیات به دست آمده با تصاویر ثبت شده پیشین
  4. تطبیق یا عدم تطبیق تصاویر

 

امروزه این تکنولوژی برای باز کردن قفل گوشی های هوشمند، دوربین های مداربسته، گیت های فرودگاهی و دستگاه های کنترل کننده ورود و خروج به اماکن به کار گرفته می شود. میزان به کارگیری از این تکنولوژی هر روزه رو به افزایش است.

 در میان کاربرد های روز افزون این تکنولوژی، به بررسی جزئیات دستگاه های کنترل کننده ورود و خروج به اماکن می پردازیم.

این دستگاه ها علاوه بر کارت(که روشی قدیمی تر است) افراد را با ویژگی های منحصر به فردشان مانند اثر انگشت، کف دست و یا چهره شناسایی می کنند. مکانیزم این دستگاه ها به گونه ای است که برای مثال تصویر چهره شخص را با تصاویر ثبت شده کلیه کارمندان مقایسه و در صورت تایید هویت کارمند، ساعت دقیق و نوع تردد وی را ثبت می کند. با استفاده از این دستگاه، امکان دریافت گزارش تردد ­های پرسنل در بازه های زمانی مختلف فراهم شده و توسط نرم افزار آن دستگاه، به تفکیک برای هر یک از کارمندان گزارش قابل چاپ ارائه می گردد.

الگوریتم­ های شناسایی قدرتمند در دستگاه های تشخیص چهره باعث تشخیص چهره و هویت افراد در کمترین زمان ممکن می شود. همچنین سنسور ­های ضد خش و ضد تقلب طراحی شده در دستگاه­ های تشخیص اثر انگشت با شناسایی دقیق و سریع از مزایای این دستگاه می باشد.

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top