با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1397/10/02

انتقال تصویر بوسیله DDNS

انتقال تصویر بوسیله DDNS

1397/10/02

آیا به دنبال کانفیگ وب سایت، ftp server، mail server و remote desktop یا هر سرویس دیگری (مثل انتقال تصویر) هستید؟
آیا قادر به تهیه ip استاتیک از ISP نیستید؟
راه حل شما استفاده از DDNS است.
در ادامه مراحل ساخت و کانفیگ و نحوه استفاده از DDNS آشنا خواهید شد.


نکته: از میان سایت هایی که DDNS را ارائه می دهند ما سایت noip.com را به دلیل اینکه در اکثر دستگاه ها و مودم ها پشتیبانی می شود، برای آموزش انتخاب شده است.

مرحله اول:  ساخت حساب کاربری
برای ساخت حساب کاربری در این سایت میبایست در صفحه اول آن بر روی “sign up” کلیک کنید. می توانید از اینجا مستقیماً وارد قسمت sign up شوید.

شکل1

 

اطلاعات خواسته شده در فرم را به دقت وارد کنید.
در فیلد اول ایمیل و در فیلد دوم پسوردی دلخواه را وارد نمایید. (توجه داشته باشید که از این ایمیل بعداً برای فعال سازی حساب کاربری، کانفیگ و ... استفاده خواهد شد؛ پس آن را با دقت وارد کنید). در فیلد سوم از شما درخواست host شده است. Hostname را وارد کرده (اگر تکراری باشد اخطار داده می شود) و از دامین های موجود یکی را انتخاب نمایید. از hostیی که در این قسمت وارد می کنید در آینده به جای ip داینامیکی که ISP به شما می دهد استفاده خواهد شد. در صورتیکه تیک گزینه "Create my hostname later" را بزنید، می توانید host را بعد از ثبت نام نیز اضافه کنید.

شکل2

 

در ادامه فقط تیک گزینه "Email opt-in" را بردارید و بر روی "Free Sign Up" کلیک نمایید.

شکل3

 

لازم به ذکر است که نسخه رایگان DDNS سایت no-ip محدودیت هایی دارد. از جمله محدودیت هایی که دارد این است که هر 30 روز، در صورت فعال نبودن host، ابتدا معلق و سپس پاک می شود.
no-ip، 7 روز مانده تا پایان 30 روز، یک ایمیل به شما ارسال می کند که حاوی لینکی برای تمدید فعالیت host می باشد.

شکل4

 

مرحله دوم: فعال سازی حساب کاربری
با کلیک بر روی "Free Sign Up"، یک پیغام  که حاوی لینک فعال سازی است  به ایمیلی که هنگام ثبت نام وارد کردید، ارسال می شود. به ایمیل خود مراجعه کرده و بر روی لینک فعال سازی کلیک نمایید. اگر پیغام را در قسمت inbox پیدا نکردید، در قسمت spam/junk/bulk به دنبال آن بگردید.

شکل5

 

مرحله سوم: وارد شدن به حساب کاربری
پس از فعال سازی می توانید وارد حساب کاربری خود شوید. برای این کار، در بالای صفحه اصلی سایت، بر روی "login" کلیک کنید.

شکل 5

 

سپس email/username و password خود را وارد کرده و login  نمایید. با وارد شدن به حساب کاربری خود می توانید یک username به خود اختصاص دهید. (الزامی نیست). در بعضی مودم ها یا نرم افزارهای انتقال تصویر، محدودیت کاراکتر در قسمت email/username وجود دارد. در این صورت باید از username بجای email استفاده کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن host (دامین) به حساب کاربری
اگر در هنگام ثبت نام host را وارد کرده باشید، به صورت اتوماتیک به این قسمت اضافه خواهد شد و نیازی به وارد کردن مجدد آن نیست. همانطور که قبلاً گفتیم از host بجای ip داینامیک، هنگامی که میخواهید به سرویسی از طریق اینترنت دسترسی پیدا کنید استفاده خواهد شد. فرم کلی یک host، hostname.domain.net می باشد (قسمت آخر - .net - می تواند بسته به دامینی که سایت ارائه می دهد، تغییر کند). این host را می توانید برای مثال، به شکل http://hostname.domain.com در مرورگر استفاده کنید. در صورتیکه می خواهید host دیگری را اضافه کنید (در نسخه رایگان تا 3host  می توان ساخت)، پس از وارد شدن به حساب کاربری و در قسمت dashboard (سمت چپ سایت) و در بخش Quick Add، hostname و domain را وارد کرده و بر روی Add Hostname کلیک می کنیم. (بقیه آپشن ها را به حالت پیش فرض باقی میگزاریم)

شکل 7

 

مرحله پنجم: داینامیک کردن host
در این مرحله باید مشکل dynamic ip (که ISP به ما می دهد) را حل کنیم.
سه روش برای این کار وجود دارد:

  • استفاده از  نرم افزار DUC
  • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در مودم/روتر
  • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در دستگاه/ دوربین ip

تمام این روش ها باعث ارسال dynamic ip  به سایت no-ip و قرار گرفتن آن در کنار host، می شوند.
(از یکی از روش های بالا استفاده کنید)

نرم افزار DUC
ابتدا باید نرم افزار Dynamic Update Client (DUC) را از اینجا دانلود و نصب کنید. پس از اجرای برنامه در کامپیوتری که متصل به مودم است (واضح است که دستگاه و دوربینی که میخواهیم انتقال تصویر دهیم نیز باید متصل به این مودم باشند)، email/username و passwordیی که هنگام ثبت نام استفاده کردید را وارد کرده و بر رویSign In  کلیک کنید.

شکل 8

 

سپس در قسمت edit host، hostیی که ساخته اید را انتخاب کرده و save کنید.

شکل 9

 

تا زمانیکه نرم افزار به درستی کار کند، host شما همیشه آپدیت بوده و به ip dynamic اشاره خواهد کرد. در نتیجه نگرانی ای بابت اینکه چه زمانی ip تغییر خواهد کرد نخواهیم داشت.

شکل 10

 

اگر نمی خواهید کامپیوترتان همیشه روشن و در حال اجرای این برنامه باشد، باید به دنبال مودم/روتر و یا دستگاهی (device/IP camera) که no-ip را پشتیبانی می کنند، باشید.

مودم/روتر
به دلیل اینکه مودم تقریباً همیشه روشن است و همچنین در انتهای شبکه قرار دارد (تمام دستگاه ها، دوربین ها، کامپیوترها و ... در پشت آن قرار دارند)، بهتر است تنظیمات DDNS در آن وارد شوند. در صورتیکه می خواهید اطلاعات no-ip را در مودم/روتر خود وارد کنید، باید به قسمت DDNS یا Dynamic DNS مودم خود بروید (در اغلب مودم ها در بخش advance قرار دارد).

شکل 11

 

 

سپس در این بخش، mail/username، password و hostیی که با آن در سایت no-ip ثبت نام کردید را وارد نمایید. مثالی از تنظیماتی که باید در مودم وارد کنید را در زیر مشاهده می کنید:

DDNS Provider: No-IP
Username: YourEmailAddress
Password: YourPassword
Hostname/Domain: hostname.ddns.net

دستگاه/دوربین
می توانید این اطلاعات را مستقیماً و یا از طریق Lan، در دستگاه یا دوربین (ip) وارد کرد.  در زیر مسیرهای رسیدن به بخش کانفیگ DDNS در برخی برند ها آورده شده است:

ریویژن:
منوی دستگاه: منوی اصلی < شبکه < سرویس شبکه < DDNS
از طریق شبکه: devicecfg < setting < NetService < DDNS

هایک ویژن:
منوی دستگاه: menu > configuration > network > DDNS
از طریق شبکه: configuration > network > basic settings > DDNS

نکته: در دستگاه ها و دوربین های ip هایک ویژن، فیلدی به نام server address نیز وجود دارد که در آن dynupdate.no-ip.com را قرار می دهیم.

شکل 12

 

پس از زدن دکمه save ممکن است برای مدتی در بخش Status با پیغام connecting مواجه شوید. در این صورت با سوییچ کردن بین tabها، پس از مدتی میبایست پیغام "normal" را مشاهده کنید

شکل20

 

داهوآ:
منوی دستگاه: main menu > setting > network > DDNS
از طریق شبکه: setup > network > DDNS
فیلدها مانند مثال زیر کامل کنید:

  • Host IP: dynupdate.no-ip.com  (اگر این فیلد به صورت اتوماتیک پر نشد، از این آدرس استفاده کنید)
  • Domain Mode: Click “Custom Domain Name.”
  • Domain Name: example.ddns.net
  • Username: The e-mail address Or Username of your No-IP account.

مرحله ششم: کانفیگ مودم/روتر (port forwarding)
وقتی سرویسی پشت مودم/روتر شما قرار داشته باشد و بخواهید از طریق اینترنت به آن دسترسی داشته باشید، باید روی آن port forwarding انجام دهید (با نام های دیگری مانند virtual server، port mapping، publishing و یا destination nat نیز شناخته می شود). این عمل به این معناست که پورتی را به سمت دستگاه مورد نظر در شبکه داخلی، باز میکنیم. برای چک کردن پورت های forward شده می توانید از سایتhttps://www.whatismyip.com/port-scanner/  استفاده کنید. می توان از DMZ نیز استفاده کرد ولی چون با این کار تمام پورت ها باز می شوند، امنیت پایین خواهد آمد.

مرحله هفتم:
در آخر برای اینکه تست کنید host، ip را دریافت کرده است یا نه، به حساب کاربری خود در سایت no-ip وارد شوید. سپس به قسمت "dynamic dns" در سمت چپ صفحه رفته و modify را انتخاب کنید. برای host خود به صورت دستی مقدار 1.1.1.1 را وارد و بر روی “update hostname” کلیک نمایید.

شکل13

 

مودم خود را یکبار خاموش و روشن کنید. اگر دوباره به قسمت dynamic dns مراجعه کنید، در صورت درست بودن کانفیگ، باید ip داینامیک خود را ببینید.

نحوه مشاهده تصاویر از طریق مرورگر و نرم افزارها:

مرورگر
تنها کافیست آدرس را به این شکل وارد کنید: http://example.ddns.net:8080
قسمت آخر (:8000) زمانی استفاده می شود که پورت وب دستگاه را عوض و در مودم port forward کرده باشید.

 

نرم افزار
iVMS-4500 :

شکل14

شکل 15

 

Xmeye :

شکل16

 

gDMSS Lite:

شکل 17

شکل 18

شکل 19

 

 

 

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top