با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1396/10/16

اضافه کردن چشمی بیسیم به دزدگیر کلاسیک

اضافه کردن چشمی بیسیم به دزدگیر کلاسیک

1396/10/16

در دستگاه های دزدگیر کلاسیک، قابلیت اتصال به چشمی بیسیم وجود دارد. استفاده از چشمی های بیسیم در مکانهایی که امکان سیم کشی وجود ندارد بهترین راهکار در نصب سیستم حفاظتی می‌باشد. در این مقاله نحوه ست (تنظیم) کردن چشمی بیسیم Fox2 بر روی دزگیر کلاسیک توسط کارشناسان شرکت شبکه ابررسانا شرح داده شده است.


در این مقاله هدف آموزش افزودن چشمی بیسیم به دستگاه دزدگیر کلاسیک می‌باشد. چشمی که با دستگاه های دزدگیر کلاسیک سازگار می‌باشد، چشمی FOX2 می‌باشد. تصویر دستگاه دزدگیر و همچنین چشمی فوکس2 در زیر آمده است:

دزدگیر کلاسیک و چشمی Fox2

شکل1: تصویر دستگاه دزدگیر کلاسیک (سمت راست) و تصویر چشمی بیسیم Fox2 (سمت چپ)

 

چشمی Fox2 تولید کلاسیک است و فقط بر روی دستگاه های CLASSIC Z4  مدل GIGACODE S و GIGACODE 64 ست می‌شود. مدار داخلی این چشمی زیر نشان داده شده است:

 

                     مدار چشمی Fox2

شکل2: مدار چشمی Fox2

 

جهت ست نمودن چشمی بی‌سیم به دستگاه در ابتدا باید درب چشمی را باز نمود و باتری 9 ولتی آن را متصل و چشمی را روشن نمود. سپس فیوز AUX (بر روی مدار دزدگیر کلاسیک) را از محل خود خارج نمود. حال چشمی را تحریک نمایید تا چراغ روی چشمی روشن شود. بلافاصله با دیدن چراغ روی چشمی، کلید LRN بر روی مدار دزدگیر را یک لحظه فشار دهید و رها کنید. اگر عملیات را بدرستی انجام داده باشید دستگاه با پخش نمودن صدای بوق اضافه شدن موفق چشمی را اعلام می‌کند. در پایان فیوز AUX را در جای خود قرار دهید.

        مدار دزدگیر کلاسیک

شکل3: مدار دزدگیر کلاسیک   

 

مراحل انجام کار را میتوان بصورت زیر نیز بیان نمود:

  1. باتری چشمی را جا بزنید
  2. فیوز AUX دزدگیر را از جای خود خارج کنید
  3. چشمی را تحریک کنید تا چراغ روی آن روشن شود
  4. بلافاصله پس از روشن شدن چراغ چشمی، کلید LRN دزدگیر را یک لحظه فشار دهید
  5. دستگاه با یک بوق کوتاه، اضافه شدن چشمی را اعلام میکند

 

جامپر A0 و A1:

با انجام این عملیات فوق چشمی بر روی زون 2 دستگاه ست می‌شود. بر روی برد چشمی یک جامپر وجود دارد که بصورت پیش فرش در حالت A1 است، با تغییر این جامپر به حالت A0، چشمی زون 3 دستگاه را تحریک خواهد نمود.

 

جامپر :TIME

در برد چشمی Fox2، جامپر دیگری به نام Time قرار دارد. این جامپر در حالت پیش فرض در حالت 5sec قرار دارد. این بدان معنی است که هر گاه چشمی حرکتی را ثبت نمایند، بعد از 5 ثانیه به حالت Stand By میرود. جامپر Time را در میتواند در  5min نیز تغییر داد. در این صورت مصرف باتری چشمی چندین برابر کمتر و دوان آن بسیار بیشتر خواهد شد.

 

نکته:

وقتی باتری چشم ضعیف شود چراغ Led آن به صورت کم نور روشن می‌ماند. در این صورت فورا باتری را عوض کنید.

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top